Pairings and Schedule for All Divisions – Orange County Register | Tech Rasta

[ad_1]

CIF-SS GIRLS TENNIS PLAYOFFS

OPEN DIVISION

Quarter-finals, Friday, 2 p.m.

Arcadia to San Marino

Portola to the peninsula

Corona del Mar in Palos Verdes

Westlake to Mater Dei

DIVISION 1

First round, Wednesday, 2 p.m.

Los Osos, goodbye

Burbank to Camarillo

Villa Park in Santa Margarita

Mira Costa at Campbell Hall

Redondo in Marlborough

Canada at the King

Santa Barbara to Claremont

Beckman at Aliso Niguel

Huntington Beach, goodbye

Brentwood to Foothill

Calabasas to San Marcos

Harvard-Westlake in Valencia

South Torrance to Tesoro

JSerra to Temescal Canyon

Yorba Linda at the Big Oak

University, goodbye

DIVISION 2

First round, Wednesday, 2 p.m.

Palm Desert, goodbye

Murrieta Valley in Troy

Cypresses in Corona Santiago

Simi Valley at Foothill Tech

West Ranch in Crescenta Valley

Temecula Valley to San Juan Hills

Windward to Archer

Dana Hills to Fountain Valley

Westridge to Los Alamitos

Hemet to Long Beach Wilson

Sunny hills at Rancho Cucamonga

Cate at Oak Park

Dos Pueblos in Placentia Valencia

Hart to Mayfield

Sherman Oaks Our Lady of Whitney

Edison in Beverly Hills

DIVISION 3

Joker round, Tuesday, 2 p.m.

A: Patriot at Sage Hill

B: Oxford Academy at Glendora

C: Apple Valley at Eastvale Roosevelt

D: Rio Mesa at Chadwick

E: Saugus to Millikan

F: Torrance to La Serna

G: Hooverat Esperanza

H: West Torrance to Buckley

I: Crean Lutheran at Vista Murrieta

J: Long Beach Poly in Agoura

K: Bonita to Rowland

L: Fullerton at Flintridge Prep

M: El Rancho in South Pasadena

N: Northwood to Riverside North

First round, Wednesday, 2 p.m.

Winner WC A at Warren

Winner WC B at Marymount

Winner of WC C at Redlands

Winner WC D in Malibu

Winner WC E at Hacienda Heights Wilson

Winner WC F at Arroyo

Bishop Montgomery at Cerritos

Winner WC G at St. Margaret’s

Winner WC H at Capistrano Valley

Winner WC I at Chino

Winner WC J in San Dimas

Sierra Canyon Walnut

Winner WC K at Westminster La Quinta

Winner WC winner L at La Salle

Winner WC winner M at Garden Grove

Winner WC winner N at El Dorado

DIVISION 4

Joker round, Tuesday, 2 p.m.

A: Oakwood in El Monte

B: Nordhoff to Ridgecrest Burroughs

C: Saint Joseph with Magnolia

D: La Quinta in Cathedral City

E: St. Bonaventure to Quartz Hill

F: Norwalk to Indian Springs

G: Highland to Louisville

H: Highlands to Santa Ana Calvary Chapel

I: Yucaipa at Valley View

J: Santa Barbara Providence to San Gabriel

First round, Wednesday, 2 p.m.

Winner WC A in Keppel

Winner WC B at Rim of the World

Winner WC C at Chaffey

Winner WC D at Webb

Adelanto to Redlands East Valley

Winner WC E at Maranatha

Arlington to Paloma Valley

Winner WC F at Ontario Christian

Northview at Carpinteria

Xavier Prep in Serrano

Katella in Tahquitz

Winner WC G at Mayfair

Winner WC H at Jurupa Valley

Newport Beach Pacifica Christian at the Century

Winner WC I at Coachella Valley

Winner WC J at Downey

DIVISION 5

Joker round, Tuesday, 2 p.m.

A: CAMS in Toledo

B: Western Christian in Montclair

C: Thomas Aquinas at the Academy for Academic Excellence

D: Knight in Garey

E: Los Amigos in Cerritos Valley Christian

F: Vista del Lago in the Arroyo Valley

G: Ganesha in Western

H: Twentynine Palms at Woodcrest Christian

I: San Jacinto to Colton

J: Pasadena Marshall to Village Christian

K: Worker at Paramount

L: West Covina to Estancia

M: Hueneme to Bishop Diego

N: Carter at the Summit

O: Miller at La Mirada

First round, Wednesday, 2 p.m.

Winner WC A in California

Winner WC B at Indio

Winner WC C at Canyon Springs

Winner WC D at Sierra Vista

Winner WC E at Villanova Prep

Winner WC F at Jurupa Hills

Winner WC G at Schurr

Winner WC H at Citrus Hill

Rancho Verde in Segerstrom

Winner WC I at Granite Hills

Winner WC J at Milken

[ad_2]

Source link